Facebook Twitter Instagram

گروه COGEFI

فرهنگ قاسمی، بنیان‌گذار و مدیر گروه COGEFI در فرانسه

گروه آموزشی مدارس عالی مدیریت COGEFI در سال ۱۹۸۸ توسط فرهنگ قاسمی در فرانسه بنیان‌گزاری شد. این گروه با بیش از ۳۰ سال فعالیت به عنوان یکی از مدارس عالی مدیریت معتبر در فرانسه شناخته می‌شود. در طی این سی‌سال، مدارس زیر در حوزه فعالیت‌های این گروه بنیان‌گزاری و یا مدیریت شدند:

 • COGEFI champs -sur-marne
 •  (Institut franco canadien de management (KFP-IFCM
 • Bercy Institue
 • مدارس IEA
 • گروه COGEFI در اووخان (چین)
 • COGEFI AVIGNON

تخصص گروه آموزشی COGEFI در مدیریت و مدیریت استراتژیک شرکت‌ها است که طی سی سال بیش از ۱۰ هزار دیپلم رسمی کشور فرانسه و اروپا در رده‌های فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس   (1 Master و Master 2) به دانشجویان فرانسوی و دیگر ملیت‌ها ارائه داده است. از برنامه‌های جاری این گروه برگزاری دوره دکترا از سال ۲۰۱۷ در رشته مدیریت استراتژیک است.

گروه COGEFI در طی این سال‌ها صدها استاد دانشگاه، کادر، کارمند و … استخدام کرده است.

سایت رسمی گروه COGEFI

برخی از فعالیت‌ها و دستاوردهای گروه COGEFI:

 • آموزش از راه دور مدیریت (از سال ۲۰۰۱ به عنوان یکی از نخستین موسسات آموزشی در زمینه آموزش از راه‌ دور فعالیت خود را با همکاری با موسسات کانادایی آغاز کرد.)

 

 • تاسیس واحد آموزشی در چین (علاوه بر همکاری با دانشگاههای اروپا، جزء نخستین گروههای آموزشی بود که همکاری با دانشگاههای چینی با دانشگاههای چین همکاری کرد که نتیجه این همکاری‌ها تاسیس واحد COGEFI در ایالت اوخان در این کشور بود.)

 

 • نرم‌های ISO (یکی از مباحث مهم مدیریت نرمالزیه کردن (استانداریزه کردن) مراحل تولید و خدمات است که گروه COGEFI از سال ۱۹۹۵ در این امر هم به آموزش و هم استانداریزه کردن شرکت‌های مهمی در فرانسه مبادرت کرد که از آن جمله می‌توان به کارخانه شیشه سازی شهر Montreuil در حومه پاریس و کمپانی تصفیه آب آشامیدنی در شهر Quimper اشاره کرد. (برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.)

 

 • Intelligence Economic یکی از مباحث معتبر برای مقابله با جاسوسی انکشافات صنعتی و خدماتی (نیروی انسانی و سرمایه غیرمادی، مد، معماری و تکنولوژی جدید و …) Intelligence Economic است. این مبحث همچنین به مدیران کمک می‌کند که در صورت لزوم از سرمایه غیرمادی شرکت‌های دیگر بهره‌برداری کنند. گروه COGEFI در زمان خود در سال ۲۰۰۳ به عنوان یکی از مبدعان در این زمینه شناخته می‌شد و با راه‌اندازی دوره‌های آموزشی فوق لیسانس (مستر ۱ و ۲) برای چندین سال به معرفی و آموزش این مبحث مبادرت ورزید. از جمله کنفرانسیه‌های این فوق لیسانس می‌توان به Amiral Lacoste  ،Dominique Fonvielle و همچنین Farhang Ghassemi اشاره کرد. (برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.)

 

 • آموزش به وزارت داخله فرانسه‌ این آموزش‌ها در زمینه مدیریت، کار دسته‌ جمعی، ارتباطات، ایجاد انگیزش و ابتکار و همین‌طور مشارکت در رفرم نوشتار اداری بوده است. رفرم نوشتار بخشی از پلیس فرانسه از دیگر دستاوردهای گروه COGEFI به شمار می‌آید که این امکان را به اکیپ COGEFI داد تا بتواند در پروژه رفرم شیوه نوشتار اداری مشارکت داشته باشد. بدین منظور طرحی تهیه و در کمیسیون‌های مربوط به آموزش زبان فرانسه در وزارت داخله مورد تایید قرار گرفت که طرح روی جلد آن را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

انتشار مجله مدیریت  Partenaires de l’entreprise

Partenaires de l’entreprise یا مجله مدیریت و نیروی انسانی است که به مدیریت فرهنگ قاسمی از فوریه ۱۹۹۵ با شماره ثبت رسمی ISSN 1265-9231 منتشر شد. این مجله در زمینه‌های نیروی انسانی، مدیریت استراتژیک، تجارت بین‌المللی، اقتصاد و مالیه شرکت‌ها و رابطه کارخانه و حقوق بشر هر ماه مطالبی را از نویسندگان متخصص منتشر می‌کرد و در روزنامه‌فروشی‌های معتبر سراسر فرانسه به فروش می‌رفت. در زیر چند نسخه از این مجله و برخی از سرمقالات فرهنگ قاسمی در این مجله دیده می‌شود.